Chcete srubovou chatu?

 

Pokud máte zájem o srubovou chatu a dům již máte, nebo Vás bydlení ve srubu oslovilo natolik, že chcete ještě víkendové bydlení ve dřevěném srubu, jste na správném místě, vlastně na správném webu. 

Pokud jste studovali postupy stavby srubu na tomto webu vězte, že stavba srubové chaty je naprosto stejná, pouze rozsah stavby bude asi menší, než v případě domu určeného pro rodinné bydlení. Anebo jste sám či sami bez dětí a menší srub, kterému zde říkáme chata Vám k bydlení plně postačuje a rádi byste si jí nechali postavit.

 

Nebudu v této sekci opakovat všechny tehnologické kroky uvedené jinde, pouze Vám nabídnu několik fotografií chat, které jsme v době nedávné stavěl. Jedná se o tři chaty v různých lokalitách naší republiky, ostatně podívejte se na obrázky pod tímto textem...

 

Chcete srubovou chatu?  Chcete srubovou chatu?

Tady nabízím fotografie chaty umístěné na břehu rybníka, základna je obdélníková, s malou verandou směrem k voldní hladině a podkrovím. Povrch je ošetřen olejem s odstínem nového mahagonu. 

 

Chcete srubovou chatu?  Chcete srubovou chatu?

Další typ chaty - v tomto případě umístěná ve svahovitém terénu, čímž bylo možné pod srubem vybudovat sklep - chata na snímcích je nedokončená, což dokumentuje neošetřené zábradlí a sloupy terasy. 

 

Chcete srubovou chatu?

Lovecká chata - dokončení srubové části a krovu.