Jak se o Váš srub starat?

Jak se o Váš srub starat?

Jednou z otázek před rozhodnutím o stavbě srubu je jeho údržba. Součástí dodávky je i opatření nátěry, které Váš srub ochrání před zamodráním a před dřevokaznými organismy. Pro interiér a exteriér se používají  nátěrové materiály, jejichž odstíny souvisí s přáním stavebníka. Po výstavbě je tedy srub ochráněn na několik let. Jak bylo zmíněno jinde, používám produkty německé společnosti Kreidezeit, která má v České repoublice své zastoupení. S jejich výrobky mám ty nejlepší zkušenosti jak z pohledu trvanlivosti, tak i aplikovatelnosti. 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se o Váš srub starat?

 

Základní údržba srubu

Základní údržba Vašeho srubu spočívá v čištění od prachu a pavučin. Nejideálnější volba je pořízení tlakového čističe, pro který se u nás vžilo pojmenování podle známého výrobce "wapka". Díky ní celý vnější plášť kvalitně očistíte od usazeného prachu a vyženete z koutů všechny vícenohé obyvatele i s jejich pavučinami. Tyto úkony provádějte pravidelně, není možné stanovit časový odstup mezi mytím, vše je odvislé na umístění srubu v krajině. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oživovací nátěr

Po několika letech - opět závisí na umístění srubu - je potřeba provést tzv. oživovací nátěr celého srubu. Nechá se hovořit o časovém rozsahu 6 - 10 let od předchozí údržby olejem. Je velice vhodné aplikovat na srub prostředek, který nekoliduje s původně použitým materiálem. Je nanejvýš vhodné vědět odstín použité lazury, aby Váš nový oživovací nátěr dokonale splynul s původním. Je třeba říci, že každý dům a jeho plášť se musí udržovat, díky moderním technologiím a téměř zázračnému složení laků, vosků, napouštědel a dalších prostředků se lhůty stále prodlužují a povrch vašeho domu tak daleko déle vydrží kvalitní a krásný. 

Používám napouštěcí oleje firmy Kreidezeit, u kterých mám jejich kvalitu mnohokrát vyzkoušenou. Tento oživovací nátěr máte možnost provést svépomocí, ale přimlouval bychom se za to, abyste oslovili mojí firmu a já Vám tuto službu provedu.

Pokud se rozhodnete o oživovací lak svépomocí, postupujte prosím takto:

  • Celý dům umyjte tlakovým čističem,
  • nechte jej dokonale uschnout,
  • poté aplikujte olej štětcem popřípadě houbou.

Ještě jednou zopakuji, že je ideální zvolit olej stejné značky a stejného odstínu. 

 

Jak se o Váš srub starat?

 

K nabídce firmy Kreidezeit se dostanete prostřednictvím odkazu umístěnému v obrázku nad tímto textem.

 

Jak se o Váš srub starat?

A zde jeden obrázek srubu opatřeného oleji výše uvedené firmy.